lezzetler.org (Türkçe)

Banu Atabay'ın lezzetler.com sitesindeki 136151 yemek tarifi

 

TÜRKÇE  ENGLISH  ESPAÑOL  DEUTSCH  ITALIANO  FRANÇAISlezzetler.org >> Türkçe >> Japon Yemekleri >> 3 Malzemeli Sufle Cheesecake

Bölümler

1 adet 3 Malzemeli Sufle Cheesecake 4393 defa bakıldı


bakış açısı (05 Nisan 2017)

3 Malzemeli Sufle Cheesecake

www.asyagurme.com

3 Adet Yumurta, Oda sıcaklığında
120 Gram Beyaz Çikolata (Kuvertür)
120 Gram Taze Krema Peyniri
15cm Yuvarlak Kek Kalıbı veya Borcam

Fırını 170 derecede önceden ısıtın. Geniş bir kasede yumurta beyazlarını sarılarından ayırın. Ayırdığınız yumurta beyazlarını streç film ile kapatıp, çırpana kadar buzdolabında bekletin. Yumurta sarılarını ise kullanmak üzere bir kenarda bekletin.
Bir tencerede az miktarda su kaynatın. Su kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın. Geniş bir kasede beyaz çikolatayı küçük küçük parçalara ayırın ve kaseyi tencerenin üzerine oturtun. Bir spatula ile ara sıra karıştırarak çikolata parçalarını eritin. Eriyen çikolata parçalarına taze krema peynirini ilave edin ve yumuşak kıvamlı bir karışım elde edene dek karıştırmayı sürdürün. Ardından kaseyi tekrar mutfak tezgahına alın ve yumurta sarılarını da peynirli çikolata karışımına ilave edip, iyice karıştırın.
Yumurta beyazlarını buzdolabından çıkarın ve elektrikli bir mikser yardımıyla kar beyazı kıvamına gelene dek yüksek seviyede çırpın. Bir spatula ile çırpılmış yumurta beyazlarını 3 defada olmak üzere (yumurta beyazlarının önce 1/3'ünü ilave edin, ardından kalanının 1/2'sini, son olarak da kalan 1/2'lik kısmını ilave edin.) diğer karışıma yedirin.
Kullanacağınız kek kalıbının boyutlarında kestiğiniz yağlı kağıdı bir fırça yardımıyla hafifçe yağlayın ve kek kalıbına yerleştirin. Hazırladığınız cheesecake karışımını kek kalıbına dökün ve üzerindeki hava kabarcıklarının oluşumunu engellemek için kek kalıbını 1-2 kez mutfak tezgahına çarptırın.
Kek kalıbını bir fırın tepsisinin üzerine yerleştirin ve tepsiye alabildiği kadar sıcak su dökün. Fırın tepsisini fırına yerleştirin ve ilk olarak 170 derecede 15 dakika pişirin. Ardından sıcaklığı 160 dereceye indirin ve 15 dakika daha pişirin. Son olarak fırını kapatın ve cheesecake'i artık ısıda 15 dakika daha pişmeye bırakın.
Cheesecake'i fırından çıkarın ve tel ızgaranın üzerinde tamamen soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra kalıbından çıkarıp bir servis tabağına alın. Servis etmeden önce bir süre buzdolabında bekletin. Üzerine pudra şekeri serpiştirerek veya marmelat sürerek servis edebilirsiniz.


Original design by: lezzetler.org|ça ©2006-2018