lezzetler.org (Türkçe)

Banu Atabay'ın lezzetler.com sitesindeki 140410 yemek tarifi

 

TÜRKÇE  ENGLISH  ESPAÑOL  DEUTSCH  ITALIANO  FRANÇAISlezzetler.org >> Türkçe >> Sütaş Yemek Tarifleri >> Peynirli ve Kabaklı Kolay Sufle

Bölümler

1 adet Peynirli ve Kabaklı Kolay Sufle 14433 defa bakıldı


Saadet (23 Temmuz 2013)

Peynirli ve Kabaklı Kolay Sufle

3 su bardağı Sütaş Taze Günlük Süt
3 yemek kaşığı Sütaş Kaymaksız Yoğurt
125 gram Sütaş Tereyağı
1 su bardağı Sütaş Klasik Keçi Peyniri
1 su bardağı Sütaş Kaşar Peynir
2 adet kabak
2 adet yufka
4 adet yumurta

Sütaş Klasik Keçi Peyniri’ni, Sütaş Kaşar Peyniri’ni ve ortasındaki çekirdekli kısımlarını almamaya dikkat ederek kabakları rendeleyin. Bir tavada Sütaş Tereyağı’nı hafifçe eritin, tam erimeden altını kapatıp geri kalanın kendi ısısıyla erimesini sağlayın. Derin bir kapta Sütaş Kaymaksız Yoğurt, rendelediğiniz Sütaş Keçi Peyniri, Sütaş Kaşar Peyniri, rendelediğiniz kabaklar, Sütaş Taze Günlük Süt, erittiğiniz Sütaş Tereyağı ve yumurtayı karıştırın. Yufkaları elinizle küçük parçalar halinde bölüp karışımın içine atın. Fırın kabına fırça yardımıyla biraz yağ sürün. Hazırladığınız sufleyi kaba koyup 200 derece ayarlanmış fırında 30 dakika pişirin. Peynirli ve Kabaklı Kolay Suflenizi servise hazırdır.

Not: Peynirli ve Kabaklı Kolay Suflenizi dilerseniz yanında Sütaş Ayran ya da Sütaş Cacık ile servis edebilirsiniz. Sütaş Kaşar Peynir yerine Sütaş Çerkez Peyniri kullanabilirsiniz.


Original design by: lezzetler.org|ça ©2006-2019